
| Parameter | Value |
|---|---|
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 600 V |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 700 mV |
| RoHS | Compliant |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 5 mA |
| Packaging | Reel |
| On-State Current | 8 A |
| On-State Voltage | 1.65 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
Stock: 2067
Distributors
pcbx
Unit Price$0.88229
Ext.Price$0.88229
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.88229 | $0.88229 |
| 10 | $0.55570 | $5.55700 |
| 25 | $0.48457 | $12.11425 |
| 50 | $0.42255 | $21.12750 |
| 100 | $0.36847 | $36.84700 |
| 300 | $0.32582 | $97.74600 |
| 500 | $0.28811 | $144.05500 |
| 1000 | $0.26246 | $262.46000 |
